Koray Çalışkan Kİmdİr ?

Koray Çalışkan, 1977 yılında İstanbul'da doğmuştur.Acıbadem ilkokulunda başlayan eğitim hayatı,orta okul ve lisede Anakent kolejinde devam etmiştir.Üniversite eğitimini İstanbul üniversitesi işletme fakultesinde tamamlayarak 1998 yılında aile şirketinde iş hayatına ilk adımı atmıştır.

Evli ve bir erkek,bir kız çocuğu babası olan Koray Çalışkan ,2001 yılında babası İnş.Müh Veysel Çalışkan dan ,kardeşiyle birlikte devr aldığı bayrağı ,2019 yılında 45. Yılını kutlayan firmalarında 7 mağaza ,2 imalat ve 60 kişilik ekibiyle sektörün önde gelen bir çok markasını bünyelerinde bulunduran ve takip edilen bir firma haline getirmişlerdir.

2014 yılında Kaynarca Osb bölgesinde alınan 15.950 m2 arsa üzerine inşasına başlanan yeni fabrikalarını 2017 yılında ilk blok 8.000 m2 kapalı alanı faaliyete almışlardır.İnşaatın tamamı bittiğinde toplam 16.000 m2 kapalı alan ,8.000 m2 de açık alana sahip entegre bir tesis olacaktır.Fabrika ,melamin atölyesi,kaplama atölyesi,cila atölyesi,demir atölyesi,cam atölyesi ve döşeme atölyesi olmak üzere 6 farklı branşta imalat yapmaktadır.Yeni fabrikayla firma kapasitelerini dahada arttırarak,hem iç hemde dış piyasadaki pazar paylarını dahada arttırmayı planlamaktadır.

2017 yılında seçildiği Modoko Mobilyacılar sitesi yönetim kurulu üyeliği,2019 yılında yenilenen seçimlerle ,Modoko Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.2018 yılında seçildiği İstanbul Sanayi Odası ,Mobilya Komitesi Üyeliğide halada devam etmektedir.

İş hayatı dışında bir çok spor dalıyla ilgilenen Koray Çalışkan ,orta okul yıllarında lisanslı yüzücülükle başlayan deniz sevdası ,ilerki yıllarda lisanslı dalgıçlık ve daha sonrasında lisanslı kaptanlıkla dahada derinleşerek devam etmiştir.

FACEBOOK

Facebook'ta takip etmek için tıklayınız

TWİTTER

Twitter'da takip etmek için tıklayınız

İNSTAGRAM

İnstagram'da takip etmek için tıklayınız

LİNKEDIN

LinkedIn'de takip etmek için tıklayınız